پایگاه فرهنگی اطلاع رسانی شهدای دانش آموز

پایگاه فرهنگی اطلاع رسانی شهدای دانش آموز
پیوندها

۱۱ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

این نقاشی ها توسط دانش آموز امیرمحمد طباطبایی کشیده شده

... باتشکر از این دانش آموز عزیز ...

... برای دریافت اندازه اصلی، بر روی تصویر تلیک نمایید ... 

" ان تتقوالله یجعل لکم فرقانا "سوره انفال آیه 29

نامه اول شهید امیر به مجله زن روز در تاریخ 1365/9/3 

 بنام خداوند بخشنده و مهربان

خدمت خواهران عزیز و گرامیم در مجله مفید و پر بار زن روز

سلام من را از این فاصله دور پذیرا باشید. آرزو میکنم که در تمام مراحل زندگیتان موفق و موید و سلامت باشید.قبل از هر چیز لازم است از زحمات شما بخاطر فراهم آوردن این مجله مفید و سودمند تشکر کنم و باور کنید بدون تعارف و تمجید های دروغین، مجله زن روز بهترین مجله خانوادگی در سطح کشور و بهترین نشریه از بین نشریات موسسه کیهان است. اما دلیل اینکه امروز در این هوای بارانی ، این برادر کوچکتان تصمیم گرفت با شما درد دل کند مشکل بزرگی است که بر سر راهش قرار گرفته است جریان را برایتان بازگو می کنم:

فرشته فهمیده (خواهر شهید):

جسارت، مهم‌ترین بُعد شخصیتی شهید فهمیده بود و حسین همیشه با کارهایی که در مخیّله ما هم خطور نمی‌کرد، همه را غافلگیر می‌کرد.

... ما همیشه نگران این بودیم که آیا حسین امروز سالم به خانه برمی‌گردد؟

... با اشاره به ارادت این شهید به امام خمینی (ره) گفت: هرگاه رادیو و تلویزیون نام امام را بیان می‌کرد، جانم امام از زبان این شهید نمی‌افتاد.

... با اشاره به خاطره حضور شهید حسین فهمیده در تهران برای ملاقات با امام در اولین روزهای ورود ایشان به ایران گفت: به‌ رغم این‌ که شهید فهمیده به‌ تازگی از بیمارستان مرخص شده بود، ولی مدت سه روز در تهران مستقر شد، تا با چشم خود ورود امام خمینی (ره) را ببیند.

متولد 1344/6/1 هجری شمسی، در شهر آستانه از توابع شهرستان شازند در استان مرکزی به دنیا آمد؛ او فردی بشاش و قد افراشته، تیزهوش، مومن، با پشتکار، مردمدار و خوش برخورد بود و با صبر و اعتماد به نفس زیاد، مشکلات را حل می کرد؛ در خانواده با اعضای خانواده بسیار رئوف و مهربان و برای فامیل و بستگان، احترام خاصی قائل بود.

احمد، تحصیلات پایه اول و دوم ابتدایی را در دبیرستان ابن سینا؛ پایه سوم، چهارم و پنجم ابتدایی را در دبستان نوبنیاد آستانه؛ مقطع راهنمایی را در حکیم نظامی و مقطع دبیرستان را در دبیرستان نصراله عزیز سلطانی (شهید مطهری) شهر آستانه طی کرد؛ تا لحظه شهادتش که در سال چهارم دبیرستان درس می خواند.